ALU-AKADEMIE


               Jakým způsobem zabránit vlhkosti v domě?

Vodní pára je bezbarvý plyn bez zápachu. V obývaných místnostech vzniká neustále ve velkém množství. Například čtyřčlenná rodina vyprodukuje denně přibližně 8–15 kg tohoto plynu, což odpovídá 10 až 19 tisícům litrů vodní páry. Abyste předešli škodám způsobeným vlhkostí a vzniku plísní, musíte ve vašem domě dostatečně větrat pokoje např. pomocí ventilace nebo otevřením oken. V zimním období lze okno otevřít na tzv. mikroventilaci.


               Co znamená pojem mikroventilace?

Mikroventilace, neboli pootevření, spočívá v tom, že křídlo okna nepřiléhá těsně k rámu, čímž lze větrat místnost bez nutnosti vyklápět křídlo do ventilační polohy. Předchází to kondenzaci vodní páry na skle i snižování teploty v bytě. Tato funkce je prospěšná zejména v zimním období.


               Vyplatí se investovat do sítě proti hmyzu?

Tyto sítě skvěle chrání proti hmyzu, který může proniknout do našeho domu otevřenými okny. Představují jednoduchý způsob, jak se chránit před nevítanými „hosty“. Samozřejmě můžete používat chemické prostředky, insekticidy, ty jsou však nebezpečné pro alergiky a malé děti. Neinvazivním řešením pro naše zdraví jsou sítě proti hmyzu.

Síť ze skelného vlákna neomezuje průchod čerstvého vzduchu ani slunečních paprsků.

Dalším druhem sítí jsou dveřní sítě. Dveřní síť proti hmyzu, kterou lze otevřít na závěsech, nám umožňuje svobodně používat balkón nebo terasu. Skvěle chrání náš dům proti hmyzu.


               Údržba oken. Jak ji správně provádět?

Existuje několik základních pravidel pro údržbu oken:

  • aby byla zachována těsnost oken, je potřeba minimálně jednou ročně namazat těsnění technickou vazelínou,

  • aby byla zachována spolehlivá práce kování, musíte je minimálně jednou ročně namazat technickou vazelínou nebo silikonovým mazivem,

  • aby byl chráněn protikorozní povrch kování, nesmíte používat prostředky, které obsahují kyseliny, zásady nebo pryskyřice. 

Plastové profily jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům a nedochází u nich ke změně barvy. Během mytí oken musíte pamatovat na to, abyste použili čisticí prostředky s přirozeným pH a bez brusných částic.

Rámy a křídla plastových oken nevyžadují speciální údržbu, na rozdíl od dřevěných oken, u nichž se musí provádět pravidelný nátěr.


               Třídy odolnosti proti vodě u oken.

Okna našich výrobců jsou rozdělena podle odolnosti proti vodě do tří tříd:

  • základní odolnost proti vodě - tř. 4A (150 Pa)

  • zvýšená odolnost proti vodě - tř. 5A (200 Pa)

  • velmi dobrá odolnost proti vodě - tř. 6A (250 Pa)

Při výběru oken se můžete řídit následujícími pravidly:

  • nízké stavby - tř. 4A

  • vysoké stavby - tř. 5A

  • horské a přímořské oblasti a vysoké budovy - tř. 5A a 6A


               Co udělat, aby se nečistoty neusazovaly ve spodní spáře okna.

Ve spodní spáře okna se usazují nečistoty, pokud chybí výplň drážky, neboli výplňové těsnění.


               Jaká okna zákazníci kupují nejčastěji?

Zákazníci si nejčastěji vybírají plastová okna kvůli jejich ceně, kvalitě a dobré tepelné izolaci. Naší nabídku přizpůsobujeme potřebám zákazníků, a proto mají možnost vybrat si z široké palety barev dekorů a rozmanité nabídky profilů.


               Co je to okenní větrací štěrbina?

Jde o zařízení, které umožňuje řádnou ventilaci vzduchu v uzavřených místnostech. Vzduch v interiéru se znečišťuje a jeho vlhkost se zvyšuje dýcháním obyvatel, vařením, koupáním, výpary z plastových hmot (koberce, fólie), spalováním plynu. Nadměrné množství vlhkosti v místnostech vede ke vzniku plísní, které představují zdravotní riziko. Použitím okenních větracích štěrbin se v místnosti udržuje stálá hladina vlhkosti vzduchu. Okenní větrací štěrbiny umožňují vyhnout se zbytečnému otvírání oken, což je určitě je důležité, pokud jsou v domě děti nebo zvířata.


               Kde se používá nízký práh?

Nízký práh se používá např. u balkonových dveří. Nepředstavuje překážku při pohybu starších lidí, na invalidním vozíku nebo batolat, protože jeho výška se sotva 20 mm.


 V případě jakých-koliv dotazů, zavolejte odbornou pomoc na telefonu: +420 777 154 501.


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).